Navigace: Produkty » CHEMSTIK® (CS)

Samolepicí skleněná tkanina s PTFE povrchem CHEMSTIK®

Chemstik - skleněná tkanina s teflonovým (PTFE) povrchem opatřená lepidlemChemstik (CS) je unikátní skleněná tkanina s teflonovým (PTFE) povrchem (tzv. skloteflon, teflonová fólie), která je na spodní straně opatřena vrstvou silikonového nebo akrylátového lepidla. Lepidlo má funkci fixace materiálu na pracovní ploše.

Po skočení životnosti materiálu jej lze snadno odstranit bez zanechání jakýchkoliv nečistot a zbytků lepidla. Materiál fólie představuje hydrofobní nepřilnavý materiál s minimálním koeficientem tření, snadnou údržbou a dlouhou životností.

Vysoká životnost materiálu je zajištěna díky speciální technologií výroby nanášení PTFE povlaku. Nepřilnavost povrchu i při vysokých teplotách je hlavním důvodem pro použití v aplikacích počínaje svařováním PE obalů až po průmyslové zpracování potravin.

Typické použití

Materiál Chemstik se nejvíce využívá v těchto aplikacích:

Podívejte se také na přehled průmyslových odvětví a oborů, kde materiály Chemfab nalézají uplatnění a také na další konkrétní ukázky užití skloteflonových tkanin v praxi.

Kontaktujte specialistu

Máte-li zájem o další informace a podmínky dodání, vyberte si našeho technického specialistu, který Vás navštíví a nabídne nejvhodnější řešení.

Víte že, ...

... nejvyšší řada skloteflonových fólií má až 12 mikrovrstev?